Hyppää sisältöön

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelun joulun ja uudenvuoden aukioloajat

Perjantaina 21.12.2018 klo 9 -13.
Joulu 24. – 26.12.2017 suljettu.

Uudenvuodenaatto 31.12.2018 klo 9-13.
Uudenvuodenpäivä 1.1.2019 suljettu.
Loppiainen 6.1.2019 suljettu.


Ota yhteyttä isännöintiin

  • jos haluat tehdä muuttoilmoituksen tai rekisteröidä ostamasi asunto-osakkeet
  • jos tarvitset isännöitsijätodistuksen tai ilmoitat asunnon korjaustöistä
  • jos on sattunut henkilö- tai esinevahinko taloyhtiön alueella
  • jos sinulla on kysyttävää vastikelaskuista tai taloyhtiön hallintaan liittyvistä asioista

Ota yhteyttä kiinteistöhuoltoon

  • vikatapauksissa: esim hissi on rikki, taloyhtiön sauna ei lämpiä, ilmanvaihto ei toimi, asunnossa on kylmä
  • jos haluat oven avauksen asuntoosi
  • yhteistentilojen ja piha-alueen puhtaanapito asioissa
  • huoltopäivystys asioissa, mm. jos räystäällä on jääpuikkoja

Minttu Makkonen

Kiinteistösihteeri
Tiiminvetäjä
Puh: 010 411 8100
asiakaspalvelu@isto.fi

Sari Kanerva

Kiinteistösihteeri

Puh: 010 411 8100
asiakaspalvelu@isto.fi

Riitta Saarela

Kiinteistösihteeri

Puh: 010 411 8100
asiakaspalvelu@isto.fi

Isännöitsijät Savonlinna, Punkaharju ja Kesälahti

Savonlinna

Olavinkatu 52
57100 Savonlinna

Puh. 010 411 8100

Avoinna:
ma - pe 9-15

Punkaharju

Mäntytie 2
58500 Punkaharju

Puh. 010 411 8100

Avoinna:
ma-pe 10-14

 

Eija Pennanen

Toimistoisännöitsijä, IAT

Puh: 010 2310 617
eija.pennanen@isto.fi

Juha Kinnunen

Isännöitsijä, IAT, ITS

Puh: 010 231 0615
juha.kinnunen@isto.fi

Juhani Rissanen

Isännöitsijä, ITS (Punkaharju)

Puh: 010 231 0629
juhani.rissanen@isto.fi

Sami Laukkanen

Isännöitsijä, IAT

Puh: 010 231 0618
sami.laukkanen@isto.fi

Janne Halonen

Isännöitsijä, IAT

Puh: 010 231 0625
janne.halonen@isto.fi

Jyrki Vauhkonen

Isännöitsijä, ITS, ITS-TEK

Puh: 010 231 0626
jyrki.vauhkonen@isto.fi

Jarno Matikainen

Isännöitsijä, AIT
Toimitusjohtaja, ISTO Itä-Suomi Oy
Puh: 010 231 0621
jarno.matikainen@isto.fi

Jan-Erik Wasenius

Isännöitsijä, ITS-TEK
Toimitusjohtaja, ISTO Group Oy
Puh: 010 231 0613
jan-erik.wasenius@isto.fi

Isännöitsijät Lappeenranta, Imatra ja Ruokolahti

Lappeenranta

Valtakatu 49 (Technopolis)
53100 Lappeenranta

Puh. 010 411 8100

Avoinna:
ma-pe 9-15

Imatra

Lappeentie 17
55100 Imatra

Puh. 010 411 8100

Avoinna:
ma-pe 9-15

Ruokolahti

Toritie 6
56100 Ruokolahti

Puh. 010 411 8100

Avoinna:
to-pe 10-15

Solja Talka

Toimistoisännöitsijä

Puh: 010 2310 635
solja.talka@isto.fi

Mika Vakkilainen

Isännöitsijä

Puh: 010 231 0634
mika.vakkilainen@isto.fi

Olli Kurhinen

Isännöitsijä, IAT

Puh: 010 231 0633
olli.kurhinen@isto.fi

Minna Könönen

Isännöitsijä, ITS-TEK, IAT

Puh: 010 2310 636
minna.kononen@isto.fi

Timo Lehtonen

Isännöitsijä, ITS-TEK
Toimitusjohtaja, ISTO Etelä-Karjala Oy
Puh: 010 231 0631
timo.lehtonen@isto.fi

Isännöitsijät Kitee ja Joensuu

Kitee

Kiteentie 13
82500 Kitee

Puh. 010 411 8100

Avoinna:
ma-pe 9-15

Mika Holopainen

Isännöitsijä

Puh: 010 231 0638
mika.holopainen@isto.fi

Hannu Päivinen

Isännöitsijä

Puh: 010 231 0639
hannu.paivinen@isto.fi

Isännöitsijä Vantaa, Järvenpää, Pankakoski, Nastola, Saarijärvi, Petäjävesi, Haapamäki, Riihimäki, Tampere ja Helsinki

Järvenpää

Huvilakatu 14
04400 Järvenpää

Puh. 010 411 8100

Avoinna:
ma-pe 9-15

Petteri Lötjönen

Isännöitsijä IAT, Kiinteistöpäällikkö FMA
Toimitusjohtaja, ISTO Etelä-Suomi Oy
Puh: 010 411 8104
petteri.lotjonen@isto.fi

Jukka-Pekka Aho

Isännöitsijä
Liiketoimintajohtaja, ISTO Etelä-Suomi Oy
Puh: 010 231 0632
jukka-pekka.aho@isto.fi

Satu Mänkärlä

Isännöitsijä, IAT, TekIAT, LKV

Puh: 010 411 8106
satu.mankarla@isto.fi

Jari Korpela

Isännöitsijä, IAT

Puh: 010 411 8105
jari.korpela@isto.fi

Pepe Makkonen

Isännöitsijä, ITS
Kiinteistöpäällikkö
Puh: 010 411 8109
pepe.makkonen@isto.fi

Ari Heikkonen

Isännöitsijä, IAT

Puh: 010 411 8110
ari.heikkonen@isto.fi

Anu Kahelin

Kiinteistösihteeri

Puh: 010 411 8107
anu.kahelin@isto.fi

Tekniset asiantuntijat

Tuomas Partinen

Kiinteistöpäällikkö, RI AMK

Puh: 010 2310 624
tuomas.partinen@isto.fi

Markus Pehkonen

Kiinteistöinsinööri, RI AMK

Puh: 010 2310 627
markus.pehkonen@isto.fi

Toni Heinonen

Kiinteistöinsinööri, RI AMK

Puh: 010 2310 628
toni.heinonen@isto.fi

Jukka Karhu

Kiinteistöinsinööri, RI AMK

Puh: 010 2310 623
jukka.karhu@isto.fi

Marko Karttunen

Tek-IAT, KTJ, (Etelä-Suomi)

Puh: 010 4118 112
marko.karttunen@isto.fi

Taloushallinnon asiantuntijat

Niina Sihvonen

Tiiminvetäjä

Puh: 010 2310 622
niina.sihvonen@isto.fi

Sari Uljonen

Kirjanpitäjä

Puh: 010 231 0610
sari.uljonen@isto.fi

Piia Tiainen

Kirjanpitäjä

Puh: 010 231 0610
piia.tiainen@isto.fi

Susanna Varis

Kirjanpitäjä

Puh: 010 231 0610
susanna.varis@isto.fi

Merja Matikainen

Kirjanpitäjä

Puh: 010 231 0610
merja.matikainen@isto.fi

Kaisa Kanniainen

Kirjanpitäjä

Puh: 010 2310 610
kaisa.kanniainen@isto.fi

Lankaliittymistä ja gsm-liittymistä soittaminen maksaa 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min.

Henkilökunta

ISTO

ISTO Itä-Suomi Oy

0864416-9

ISTO Etelä-Karjala Oy

0826511-8

ISTO Etelä-Suomi Oy

2830044-3

ISTO Group Oy

2157160-3

aa

Design by Digitaali